בואו להיות שותפים להצלחה בינלאומית‬

בואו להיות שותפים להצלחה בינלאומית ‭‬העושה‭ ‬את‭ ‬צעדיה‭ ‬הראשונים‭ ‬בארץ‭ ‬ומייצרת‭ ‬הזדמנות‭ ‬לאיכות‭ ‬חיים‭ ‬במרחב‭ ‬העירוני‭ ‬בישראל

ג'ינדאס הוקמה במטרה לקדם מוביליות חברתית באמצעות תהליכי התחדשות פיזיים וקהילתיים, בדגש על הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל.

העמותה יוזמת ומקימה פרויקטי דיור בשכירות ארוכת טווח משלבת, לצד מעטפת שירותים חברתיים-קהילתיים על סמך מודל בינלאומי מוכח המייצר שיתופי פעולה בין המגזר הציבורי, העסקי והחברה האזרחית.

מי אנחנו

ג'ינדאס הוקמה בשנת 2012 במטרה לקדם מוביליות חברתית באמצעות תהליכי התחדשות עירונית פיזיים וקהילתיים, בדגש על הפריפריה הגיאוגרפית חברתית בישראל. 

מודל העבודה של העמותה פותח בהשראת מודל הפועל בהצלחה בארה"ב ומשלב עשייה חדשנית בתחומי הדיור, שדרוג המרחב הציבורי והסביבה בשילוב השקעות בתחומי החינוך, התעסוקה, הבריאות, האומנות, התרבות והספורט שיביאו לרווחה ואיכות חיים לתושב.

העמותה מתמחה בהובלת תכנון וביצוע של התחדשות עירונית, אשר נעשית בהשתתפות הקהילה המקומית ומביאה לידי ביטוי את צרכי התושבים, זאת באמצעות תכנון אדריכלי וכלכלי מותאם ושימוש בכלי מימון מגוונים וחדשניים.

אביטל‭ ‬בלונדר‭ | ‬מנכ‭"‬לית‭ ‬מייסדת

בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, MBA במגמה למנהיגות חברתית בשיתוף קרן מנדל ואוניברסיטת בן גוריון בנגב, בוגרת תכנית עמיתי ארגון קולות וחברה ברשת "מעוז". אביטל הקימה וניהלה את אגף הסטודנטים של ארגון פעמונים וייסדה את קהילת דרך לוד. בעבר עבדה בקרן מוזס וולפוביץ במסגרת תכנית "למרחב" המלווה צעירים בוגרי פנימיות חסרי עורף משפחתי. אביטל פעילה בתחומי התחדשות עירונית, חינוך, חיזוק החברה האזרחית בישראל, קידום שוויון זכויות והגברת הלכידות החברתית בקהילות שונות בישראל.


ריצ‭'‬ארד‭ ‬די‭ ‬בארון‭ | ‬שותף‭ ‬בכיר

מייסד ויו"ר חברת McCormack Baron Salazar, חברה יזמית נדל"נית המתמחה בהקמת פרוייקטי דיור בשכירות ארוכת טווח משלבת ברחבי ארה"ב, ויו"ר ארגון Urban Strategies ארגון ללא מטרות רווח, המתמחה במתן שירותים חברתיים קהילתיים בשכונות עוני ברחבי ארה"ב.

החברה הוקמה בשנת 1973 ופועלת לפיתוח ושדרוג שכונות בהן יש ריכוז של אוכלוסיות מוחלשות והיעדר השקעות עסקיות וציבוריות ברחבי ארה"ב.
לאורך השנים הוביל ריצ'ארד לחקיקה ומימון פדראלי, וגייס השקעות עסקיות בהיקפים של למעלה מ-4 מיליארד דולר, אשר באמצעותם החברה מנהלת למעלה מ- 40,000 יח"ד בקרוב ל-50 שכונות ברחבי ארה"ב והביאה אותן ליציבות כלכלית וצמיחה חברתית.

המודל אותו הגה ריצ'ארד לפני למעלה מ-40 שנה, מאפשר שילוב בין השקעות בדיור חברתי לבין מעטפת שירותים ומבנים חברתיים-קהילתיים אשר מביאים לעלייה דרמטית באיכות החיים והמוביליות החברתית של תושבי השכונות.

באוקטובר 2004, זכה ריצ'ארד בפרס היוקרתי על שם J.C. Nichols על הגשמת חזון בתחום ההתחדשות העירונית. ריצ'ארד בוגר מכללת Oberlin, בעל תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת ברקלי היוקרתית בקליפורניה, בעל תואר דוקטורט מאוניברסיטת מישיגן, זכה בתארי כבוד ממכללת אוברלין ואוניברסיטת סנט לואיס וקיבל את מדליית "ההישג" ממחלקת העיצוב באוניברסיטת פנסילבניה

התחדשות‭ ‬עירונית‭ ‬חברתית

ג'ינדאס הוקמה במטרה לאפשר מוביליות חברתית לאוכלוסיות מוחלשות באמצעות יישום מודל של התחדשות עירונית פיזית וקהילתית-חברתית. אנו מאמינים כי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות יצירת מגוון חברתי וקהילתי של קבוצות ואוכלוסיות ברמות הכנסה שונות באותו אזור מגורים, אשר ייהנו מתמהיל איכותי של שירותים קהילתיים ופתרונות דיור חברתי.
 
כיום, שכונות וערים בישראל מחולקות על פי הכנסה. תופעה זו מרחיבה את אי השוויון הכלכלי ומדירה אוכלוסיות שלמות מגישה לתשתיות ראויות בתחומי החינוך, הבריאות, התעסוקה, התרבות והמרחב הציבורי, ומביאה לפגיעה בחוסן הלאומי של החברה בישראל.
 
בכדי להניע שינוי, אנו בג'ינדאס מאמינים כי בתהליכי התחדשות עירונית יש לשלב בין תכנון אדריכלי, כלכלי וחברתי, אשר יחד מביאים ליידי ביטוי את צרכי התושבים ומאפשרים היתכנות וכדאיות כלכלית. רק באמצעות תכנון מסוג זה, ניתן להביא ליידי מימוש את המודל אשר מאפשר שילוב בין מענה חברתי לבין כדאיות כלכלית.
 
על מנת ליצור את הפתרונות הללו, נדרשת שותפות כלכלית וביצועית רבת גורמים הכוללת שילוב בין: המדינה, הרשות המקומית, החברה האזרחית, פילנתרופיה והמגזר העסקי. ייחודה של העמותה הוא ביכולתה להביא לשולחן העבודה שותפים ממגוון הגורמים השונים, המאפשרים ביצוע איכותי ובעל קיימות ארוכת טווח יחד עם אנשי מקצוע מעולים. אנו מציעים מודל מוכח המאפשר פתרון רחב הכולל את מעורבות כלל הגורמים הללו, כפי שנעשה במגוון רחב של מדינות בעולם, ובראשן ארה"ב.
 
יישום המודל של ג'ינדאס מאפשר:
 
– הובלת תהליכי התחדשות עירונית בדגש על בניית יחידות דיור בשכירות ארוכת טווח בשכונות ותיקות, ופיתוח מרחבים ציבוריים ומוסדות ציבור וקהילה.
 
– עידוד תהליכי התחדשות פיזיים וקהילתיים אשר מניעים את כוחות השוק הפרטי להיות מעורבים בשוק הנדל"ן בשכונות הוותיקות בישראל.
 
– קידום מוביליות חברתית לאוכלוסיות מוחלשות ואפשרות להתגורר בשכונה לטווח ארוך גם לאחר פיתוחה.
 
– יצירת גורמי משיכה חזקים למעבר של אוכלוסיות ממעמד ביניים ומעלה אל השכונות הוותיקות.
 
– סיוע בתהליכי הובלה ומנהיגות של הקהילה המקומית הוותיקה.
 
– בניית אמון ושותפות בין השחקנים השונים.

בואו להיות שותפים להצלחה בינלאומית העושה את צעדיה הראשונים בארץ ומייצרת הזדמנות לאיכות חיים ראויה במרחב העירוני לאזרחי מדינת ישראל

איך זה עובד בעולם

העמותה יצרה שותפות עם החברה האמריקאית Mccormack  Baron  Salazar, המובילה בתחום התחדשות עירונית חברתית בארה"ב ומחדשת שכונות בארה"ב בהצלחה רבה כבר 40 שנה. החברה בנתה למעלה מ30,000 יחידות דיור מותאמות לשכירות לטווח ארוך, כאשר ייחודה של החברה היזמית הוא המודל החברתי העומד מאחוריה. המודל מבוסס על העובדה כי המפתח למוביליות חברתית הוא שילוב בין אוכלוסיות מרובות אמצעים לבין אוכלוסיות מוחלשות, וכי יש לראות את נושא הדיור בפרספקטיבה של התחדשות השכונה כולה ובתוכה גם בתי הספר, המרכזים הקהילתיים והמסחריים והמרחב הציבורי כולו בראייה ארוכת שנים.

 

40 ‭‬שנות‭ ‬נסיון

תהליך העבודה

שלב מקדים

כחודשיים

תכנון על

10-12 חודשי עבודה

תכנון מפורט

בין שנה לשנתיים 

מימוש וביצוע

3 שנים

שותפים

המודל‭ ‬שלנו‭ ‬מבוסס‭ ‬על‭ ‬שיתוף‭ ‬פעולה‭ ‬עם‭ ‬גורמים‭ ‬שונים‭:‬

ממשלה

רשות מקומית

משקיעים עסקיים

פילנתרופיה

חברה אזרחית

לכן‭ ‬גייסנו‭ ‬את‭ ‬השותפים‭ ‬הטובים‭ ‬ביותר‭ ‬שיכולנו‭ ‬לבקש‭:‬

צור קשר