העצמה נשית

 נשות לוד מקדמות פועלות למען שיפור איכות החיים בעיר. הן עובדות, מנהלות משקי בית ומעורות בקהילה, כך שהן מודעות היטב לצרכים של שכניהן. למרות זאת, לרוב ישנו ייצוג חסר של נשים בהנהגת השכונות.

הרכב האוכלוסיה הייחודי בעיר העתיקה בלוד, הכולל נשים ערביות ואתיופיות, ממצב את המטרה של יצירת קהילה מעורבת ויוזמת במקום מרכזי כחלק מתהליך של שבירת מעגל העוני והגדלת המוביליות החברתית. 

תוכנית ההעצמה הנשית של ג'ינדאס בונה קשרים חזקים בין הנשים, המגבשות יחד תחושת שייכות וגאווה. בזכות התוכנית, נשים בעלות כישרון ופוטנציאל מגלות מוטיבציה להשקיע בעתיד הקהילה בה הן חיות.

מעורבותן של נשות השכונה היא חיונית לשיפור איכות החיים של האוכלוסיות הפגיעות, בעידוד הדור הבא לקחת את הכוח לידיו ולהמשיך בתהליך השינוי, כמו גם ביצירת  תחושה חזקה של ביטחון ושייכות בקרב התושבים.

קבוצת העצמה לנשים אתיופיות

היוזמה להקמת הקבוצה צמחה מקבוצה קיימת ומלוכדת של 25 נשים אתיופיות. כיום הקבוצה נפגשת באופן קבוע לסדנאות שנבחרות על ידי הנשים. מלווה מקצועי עובד עם הנשים ומספק תמיכה בקידום היוזמות והרעיונות שלהן.  חלק מהמפגשים כללו סדנאות בהכנת תכשיטים ואיפור מסורתי.  קיומה של הקבוצה מגביר את תחושת האכפתיות, המעורבות והשייכות של הנשים.

סדנה לנשים ערביות

התוכנית הזו מותאמת לאוכלוסיה המקומית הערבית, ומכוונת במיוחד לנשים בדואיות. הרעיון הוא שכאשר ממקדים את הרצון לשינוי ברמה המקומית, התושבים הופכים מעורבים ומגויסים יותר לקידום יוזמות היוצרות שינוי משמעותי בחיי היומיום בקהילה. הנשים נפגשות באופן קבוע ומעלות בעיות קונקרטיות בסביבתן, כמו רצון לשיפור פינוי הזבל בשכונה או תיקון פנס רחוב שהתקלקל. השינויים הקטנים מצטברים והופכים למגמה משמעותית של שינוי חיובי, בד בבד עם יצירת קבוצת נשים חזקה ובעלת קשרים עם הקהילה, העירייה וגורמים נוספים בשכונה.